Канадійка українського походження Христя Фріланд очолила міністерство фінансів Канади


Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо призначив 52-річну канадійку українського походження Христю Фріланд новим міністром фінансів.

Фріланд раніше очолювала Міністерство закордонних справ Канади. Вона також залишається на посаді заступниці прем’єр-міністра.

Фріланд присягнула на посаду у вівторок, ставши першою жінкою-міністром фінансів Канади. Церемонія інавгурації нових членів уряду Канади відбулася в Оттаві, інформує «Голос Америки».

Обов’язки Фріланд, пов’язані з налагодженням відносин між центральним урядом і владою канадських провінцій і територій, перейдуть до Домініка Леблана, який нині очолює Таємну раду Канади.

Усі інші міністри зберегли свої посади у чинному уряді.

Попередній міністр фінансів Канади Біл Морно оголосив про свою відставку в понеділок. За інформацією ЗМІ, причиною цього рішення стало його розходження у поглядах із Джастіном Трюдо з приводу необхідних кроків для підтримки та відновлення економіки в умовах коронакризи. Через масштабні заходи з підтримки економіки дефіцит цьогорічного державного бюджету Канади досяг небачених з часів Другої світової війни розмірів. За прогнозами економістів, до кінця року дефіцит країни може скласти понад 253 млрд доларів.

У листопаді минулого року Христю Фріланд, яка очолювала міністерство закордонних справ Канади, призначено заступницею прем’єр-міністра і міністром міжурядових справ цієї країни. Будучи главою МЗС, вона очолювала канадську делегацію на переговорах щодо Торговельної угоди між США, Канадою та Мексикою у 2017 та 2018 роках.

Читайте також:  Американский журнал назвав ймовірних кандидатів від демократів на виборах у США 2024 року

Фріланд стала десятою заступницею прем’єр-міністра в історії Канади і першою з 2006 року. У складі колишнього уряду Трюдо не було такої посади.

Хто така Христя Фріланд

Христя Фріланд здобула освіту в Гарвардському і Оксфордському університетах, володіє російською, українською, італійською, французькою та англійською мовами. З чоловіком і трьома дітьми живе в Торонто. Народилася в канадському місті Піс-Рівер у провінції Альберта. Її мати, Галина Хом’як-Фріланд, українка за походженням.

У Канаді Христю Фріланд називають найбільш ймовірною наступницею Джастіна Трюдо як лідера Ліберальної партії.

Христя Фріланд пішла працювати в політику в 2013 році, перед тим вона займалась журналістикою. Серед медіа-компаній, де працювала, є Financial Times, the Globe and Mail, Reuters.

У 2012 році Фріланд написала книгу «Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи», що стала бестселлером The New York Times та отримала премію Найвидатнішої канадської книги про бізнес. Книга перекладена українською мовою.

Згодом Фріланд оголосила про намір балотуватися на виборах до парламенту Канади від Ліберальної партії. Вона виграла внутрішньопартійні праймеріз 15 вересня 2013 року і була обрана до парламенту 25 листопада. У листопаді 2015 року Фріланд стала міністром міжнародної торгівлі Канади.

Христя Фріланд неодноразово заявляла, що пишається своїм українським корінням і підтримує українські традиції.

Джерело.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: